Banyo Dolabı Çeşitleri (B01)

Marka : OEM
Fiyat : ₺0,00(KDV Dahil)

   

    İncelemekte olduğunuz ürün için İstanbul İçi ücretsiz keşif ve fiyat bilgisi talep edebilirsiniz. Ürün Fiyatlarımız Adet ve Metre  Bazında Olup Standart Kulp ve Aksesuarlar İçin Geçerlidir.

     


 

Özel Tasarım Banyo Mobilyaları

Banyo kavramı hem bizim coğrafyamızda hem de Avrupa coğrafyasında uzun yıllar kendine yer bulamamış bir kavramdır. Bizans imparatorluğu zamanlarından veya Roma imparatorluğu zamanlarından kalma hamamlar olsa da evin içerisinde yer alan özel banyo yoktur. Çok yakın bir zamana kadar yüklük denilen hem dolap olarak kullanılabilen alanlarda insanlar yıkanıyordu. Sonradan sonraya modernleşen toplum hayatı devamında banyo kavramı gelişti. Hem de nasıl bir gelişme. Evin en az diğer odaları kadar süslü hatta bazı evlerde diğer odalardan bile daha süslü banyo modelleri ortaya çıktı. Her şeyin özeli olduğu gibi tabiki özel tasarım banyo mobilyaları da ortaya çıktı. Ünlü tasarım markalarının hazırladığı koleksiyonların dışında tamamen kişiye özel tasarlanan mobilyalar da banyolarımızda yerlerini almaya başladı.

Az olsun öz olsun, sadeliği sevenlere

Modern tasarım dünyasında fazlalıklara hiç yer yok. Aklınıza gelebilecek tüm fazlalıklar atılıp yerine sade, kullanışlı ve fonksiyonel malzemeler gelir. Mesela, kocaman bir banyo dolabı yerine küçük ama içerisinde bir çok bölmesi olan banyo dolabı kullanılır. Bu dolap, neredeyse diğer dolap ile aynı miktarda eşyayı saklar ancak diğerinden çok daha az yer kaplar. Sadeliğin ön planda olduğu dekorasyon tasarımlarında bu tarz az yer kaplayıp işlevsel olan belki çok estetik veya süslü görünmese de kullanışlı malzemeler kullanılır. Ahşap ile metalin özellikle ön plana çıkardığı bu tasarımlar kişiye özel yapılabilir. Kişiye özel mobilya tasarımlarında kişilerin ihtiyaçları ve beklentileri ön planda tutulur. Yani banyoyu sadece duş almak için kullananlara banyosunda fazla kullanım alanı bırakmayan ancak konforlu bir banyo keyfi sunan mobilyalar tasarlanır. Bazıları da banyosunda vakit geçirmeyi sever. Kendine bakım yapar, uzun uzun banyo keyfi yapar, banyo sonrasında da kendine bakım yapar. Bu tarz kişiler için de kesinlikle banyoda alan bırakılmalıdır. Yani içeride rahat hareket edebileceği alanlar olması gerekir.

En kullanışlı özel tasarım banyo mobilyalarında dolaplar

En kullanışlı banyo dolapları en az yer kaplayıp en güzel görünenlerdir. Lavaboların alt kısmını dolaba dönüştürmek hem lavabo altlarını kapatır hem de bize gizli, yer kaplamayan dolaplar verir.