Meşe 3 Strip Beyaz Lamine Parke

Meşe 3 Strip Beyaz Lamine Parke (İh-06)

Fiyat : € 33,32(KDV Dahil)
TL Fiyat : ₺653,48(KDV Dahil)
₺74,79 'den başlayan taksitlerle

?% 100 ahşap

? Muhtemel yerden ısıtmaya uygundur

? Isı ve nem değişikliklerine karşı dirençli 

? Hızlı ve kolay Montaj

? Kurulumdan hemen sonra kullanıma hazır bir üründür

? Yenilemek İçin Uygun yapı

% 100 Ahşap 

Barlinek floorboard gerçek ahşap , doğal ve asil bir üründür. alerjisi olanlar için mükemmel bir çözümdür. 

Lamine parke, tamamen doğal olup %100 ağaçtan yapılan, son derece kaliteli ve şık bir zemin çeşididir. Meşe, kayın, ıroko, sapelli, akçaağaç gibi birçok çeşidi bulunan lamine parkelerin en önemli özelliği birkaç katmandan oluşuyor olmasıdır. Bu katmanlar birbirlerine zıt bir şekilde preslenmiştir. Bu durum da, parkenin kötü hava koşullarından daha az etkilenmesini sağlamaktadır. Lamine parkeyi oluşturan katmanların en üstünde meşe gibi kıymetli ağaçlar kullanılırken, alt katmanlarında ise kavak gibi daha az değerli ağaçlar kullanılmaktadır.

Lamine parkeler tamamen ağaçtan yapılması ve organik olması nedeni ile günümüzde çok sık tercih edilen bir parke çeşididir.

Parke tercihi yaparken kullanıcıların dikkat ettiği ilk nokta görselliktir. Kullanıcılar gözlerine hoş gelen, zevklerine hitap eden parke tercihleri yapmaktadır. Ancak görselliğin yanında dikkat edilmesi gereken son derece önemli noktalar vardır. Parkede kullanılan ağacın kalitesi, parke üzerinde kullanılan cila malzemesinin kalitesi gibi noktalar parke seçiminde büyük önem taşımaktadır.

Lamine parke her ahşap yapı gibi suya ve neme hassas olduğu için kesinlikle su ile temas ettirilmemelidir. Parke temizliği, ahşap zeminler için üretilmiş temizleme malzemeleri ile yapılmalıdır. Öncelikle zeminde bulunan toz kuru bir bezle alınır. Ardından ahşap temizlik malzemesi uygulanmış ve çok iyi sıkılmış nemli bezle silinir.

Lamine parkelerde meydana gelebilecek hasarlar tamir edilirken farklı uygulamalar gerçekleştirilir. Örneğin; zeminde çizik, ezilme, aşınma gibi problemler meydana gelirse sistre uygulamaları yapılır. Sistre, parkelerin sistre makinesi ile zımparalanıp cilalanması işlemleridir. Eğer zeminde şişme meydana gelirse ilk olarak şişmeye neden olan kaynak kesilmelidir. Zeminde oluşan şişme çok fazla ise parkeler sökülmeli ve değiştirilmelidir. Belli metrekareler içinde oluşan büyük şişmelerde parke değişimi sadece o bölge için yapılır ve çok fazla maliyeti yoktur. Ancak sıkıntı büyükse ve parkelerin komple değişmesi gerekiyorsa, kullanıcılar için çok yüksek maliyetlere yol açacaktır. Bu nedenle zemin döşemeden önce şişmeye neden olacak nem, su gibi etkenlerin o bölgede olup olmadığı iyice kontrol edilmelidir.

Ölçüler ; 13,5*206*2200 mm  1 pack : 6 pcs = 2.719 M2 ( Strip )    

    


          


Benzer Ürünler